Aromaterapie pro miminka a děti

Toto jsou panenské oleje bez přidání konzervantů. Používají se jako nosné oleje k masážím, koupelím aj. Můžeme je používat čisté, ve směsi i s přimícháním esenciálních olejů.

Mandlový olej
(mandloň sladká, Prunus amygdalus var. dulce)

Je vhodný už pro novorozené miminko. Je lehce vstřebatelný, výživný. Můžeme jej použít i pro citlivou dětskou pokožku, nebo pro pokožku se sklonem k suchosti. Pleť si zachovává lépe pružnost a hebkost. Je dobrý i proti striím na břiše a prsou v těhotenství. Regeneruje pleť po opalování. Je vhodný na ošetření hrubé, popraskané kůže, ekzémů, akné a popálenin. Zklidňuje podráždění pokožky způsobené plenkami.

mandlový olej

Jojobový olej
(simondsie čínská, Simondsia chineensis)

Je též vhodný už pro novorozené miminko. Pokožku činí sametově hebkou a chrání ji před nadměrnou dehydratací. Jojoba je známá pro své blahodárné účinky na kůži, dobré výsledky při léčbě lupénky a různých ekzémů. Obsahuje ochranný faktor č. 4 proti ÚV záření. Olej je využíván k ředění velmi drahých olejů jako např. růžového oleje, neroli apod. pro jeho dlouhou trvanlivost. Je možné používat základní olej jojobový a mandlový v  poměru 1 : 9. Tato směs se velmi dobře vstřebává.

jojobový olej

Olivový olej
(olivovník evropský, Olea europea)

Obsahuje velké množství vitamínu E. Je mastnější, proto je vhodný pro ošetřování vysušené, popraskané pleti se sklonem k  zánětům. Užívá se na ošetření ekzémů i bércových vředů. Je vynikající na vlasové zábaly.

olivový olej

Slunečnicový olej
(slunečnice roční, Helianthus annus L.)

Obsahuje vysoké procento kyseliny linoleové,  Je  bohatý na vitamín E. Směs slunečnicového a olivového oleje je vhodné používat přibližně od ½ roku věku dítěte. Po plavání v dětských bazénech s chlórem  ošetřujeme kůži směsí olivy a slunečnice v poměru 1:1. Slunečnicový olej dobře opečovává sliznice úst, žaludku a trávícího traktu. Působí preventivně proti kardiovaskulárním chorobám. Při dlouhodobém používání lehce vysušuje, proto je vhodné jej namíchat například s jojobovým olejem v poměru 9 : 1, zejména pro citlivou  suchou pokožku.

slunečnicový olej

Pupalkový olej
(pupalka dvouletá, Oenothera liennis)

Obsahuje vzácnou kyselinu gamalinoleovou (GLA), která působí proti volným radikálům. GLA je obsažena v mateřském mléce, kde vytváří imunitní faktor. Pupalka má příznivý vliv na kožní alergie zvláště u dětí. Snižuje hladinu cholesterolu v krvi a hypertenzi. Pomáhá při léčbě chorob srdce, schizofrenii a revmatismu. Olej je vhodný zejména pro citlivou a suchou pleť i pro léčbu lupénky a ekzémů. Je možné jej užívat vnitřně 3x denně 1 kávovou lžičku, u dětí snížit dávku úměrně věku. U miminek postačí 5 kapek na lžičku mateřského mléka. Stejného účinku dosáhneme i přidáním 5ti kapek do masážní směsi a vstřebáním pupálky přes kůži.

pupalkový olej

Šípkový olej BIO
(Rosa Rubiginosa)

Významný zdroj vitamínu C. Výborný antioxidační účinek, čistí od volných radikálů. Snižuje překyselenost organizmu – pomáhá podpořit přirozeně zdravé pH pokožky. Používá se natíráním na pokožku nebo přidáním 10 – 20 kapek do koupelového oleje (není hydrofilní), do pleťového oleje (je to jeden z nejúčinnějších olejů proti vráskám) i do stravy.

Šípkový olej BIO