aneb jak nejen pohybem ovlivnit zdravý vývoj dítěte

Přijeďte do Prahy na konferenci spojenou s večerní projížďkou po Vltavě. Zveme vás na první ročník česko-slovenské konference věnované problematice kojenců, batolat a dětí předškolního věku. Myšlenka uspořádat tuto akci se zrodila v hlavě PaedDr. Jany Hochové, zakladatelky kojeneckého plavání v České republice. Navazuje tak na svou dlouholetou práci v oblasti vzdělávání a vedení instruktorů dětského plavání, v poslední době v rámci AKADEMIE ANAHITA, přední instituce poskytující vzdělání v oblasti kojeneckého a dětského plavání.

V průběhu konference se budeme zamýšlet nad otázkou významu pohybu u dětí. Jde jen o budování tělesné schránky nebo i o něco více? V rámci dvou dnů budeme zvolená témata nahlížet z perspektivy různých oborů od medicíny, psychologie, přes logopedii, fyzioterapii a dalších. Sobotní květnový večer strávíme projížďkou po Vltavě s občerstvením, příjemným programem a možností neformální diskuze.

Úvod konference budeme věnovat vývoji dítěte, faktorům, které ho ovlivňují a zdravé výživě dětí. Následně si položíme základní a velmi důležitou otázku: Mění se doba nebo jsou děti jiné? Sobotní podvečer a část neděle bude věnováno kojeneckému plavání u nás i ve světě. V této části přivítáme hosty ze Slovenska. Poslední blok pak nabídne inspiraci z pohledu fyzioterapeutky, logopedky i dětských masáží. Dozvíme se, co vše a jakým způsobem můžeme z pohledu těchto oborů ovlivnit.

Změna termínu na 10. – 11. 10. 2020

Více na https://www.dite21.cz/